Serdecznie zapraszamy na szkolenie międzykulturowe: Jak przeżyć zderzenie z górą lodową? - czyli rzecz o szoku kulturowym.

Spotkanie szkoleniowe jest skierowane do osób, które są zainteresowane tematyką sprawnego funkcjonowania w aspekcie psychologicznym i społecznym w warunkach zmiany miejsca zamieszkania, związanej z jednoczesną zmianą otoczenia kulturowego. Każdy dłuższy wyjazd stawia przed nami ogromne wyzwanie – mniejszy lub większy stres, który pojawia się na skutek pierwszego kontaktu z odmiennością kulturową.

W wyniku tych kontaktów, możemy z jednej strony poszerzyć nasze horyzonty myślowe, lecz z drugiej strony istnieje ryzyko izolacji od tego, co jest niezrozumiałe i co podczas pierwszego wrażenia wydaje się dziwne, obce a tym samym nieakceptowalne.

Czym jest szok kulturowy? Jakie są jego uwarunkowania? Jak sobie z nim radzić? Znajomość odpowiedzi na te pytania a także na wiele innych oraz umiejętność ich integracji w naszym życiu pomaga wykorzystywać różnice między kulturami i uczynić z nich prawdziwą wartość.

Termin: 21.05.2014 r., godz. 11:00 – 13:00

Miejsce: sala 020, bud. D, Wydział Studiów Edukacyjnych (ul. Szamarzewskiego 89)

Szkolenie zostanie zrealizowane w ramach V edycji Festiwalu KULMINACJE (www.kulminacje.amu.edu.pl).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Mamy ograniczoną liczbę miejsc, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń! W spotkaniu mogą wziąć udział studenci, doktoranci oraz absolwenci wszystkich poznańskich uczelni.

Do 19 maja 2014 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy przesłać wiadomość potwierdzającą udział w szkoleniu, wraz z podaniem imienia i nazwiska oraz numeru telefonu.

Trenerka: Aneta Grześkowiak

Jest absolwentką Wydziału Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie pracuje jako doradca zawodowy w Biurze Karier UAM. Jest członkiem Zarządu w Stowarzyszeniu Pracownia Integracji Społecznej PRZYSTAŃ KULTUR. Zainteresowana globalizacją i będącymi jej efektem zmianami społeczno-politycznymi. Od trzech lat zaangażowana w organizację projektu SZOK - Szkolenia Otwartości Kulturowej.