Jeżeli wielokulturowość jest faktem, to międzykulturowość
jest zadaniem edukacji i dla niej wyzwaniem.

Jerzy Nikitrowicz

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej zostało założone w roku akademickim 2013 / 2014 w Zakładzie Pedeutologii. Powstało z inicjatywy studentów Wydziału Studiów Edukacyjnych. 

 

Osoby aktywnie zaangażowane w działalność Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej

w roku akademickim 2017/2018

 

Prezes KNEM:

Marta Wawrzyniak (Wydział Studiów Edukacyjnych)

 

Studentka pedagogiki specjalnej - edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Niepoprawna romantyczka i optymistka, z dystansem zarówno do życia, jak i siebie. Najlepiej opisuje ją stwierdzenie: "Ciekawość zabiła kota, ale satysfakcja przywróciła go do życia." Odważna, z artystyczną duszą, uwielbia dalekie podróże i uszczęśliwiać ludzi - przez to sama czuje się szczęśliwa. 

 

Wiceprezes KNEM:

Rychlik Joanna (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Absolwentka pedagogiki specjalnej, obecnie studentka profilaktyki i interwencji kryzysowej. Spokojna i żywiołowa zarazem. Ograniczona muzycznie i plastycznie uparcie formuje, barwi i wypełnia własne życie, pragnąc by było pięknym dziełem sztuki. Lubi ludzi (zainteresowana jest ich złożonością i relacjami jakie budują). Lubi doświadczać. Lubi tańczyć. Lubi kuglarstwo (bo daje jej okazjonalnie możliwość tańca z ogniem i chodzenia z głową w chmurach). Lubi spełniać marzenia. Nie lubi nie lubić.

 

Sekretarz KNEM: 

Stępniewska Agata

 

Jestem studentką drugiego roku kulturoznawstwa. Jestem spontaniczna i uśmiechnięta interesuje się chyba wszystkim po trochu od malarstwa, rysunku, muzyki po mechanikę samochodową, (zasługa brata :) ). Uwielbiam rozmawiać z ludźmi łatwo nawiązuje kontakty. Problemy traktuje jak wyzwania do zrealizowania. Cenie sobie bardzo drugiego człowieka i wierzę że świat jest dobry :) tylko trzeba zacząć widzieć to dobro :)  

 

 

CZŁONKOWIE KNEM

 

Alicja Horczak (Wydział Studiów Edukacyjnych)

 

Gdynianka, absolwentka Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim, studentka I roku studiów magisterskich Pedagogiki Specjalnej. Miłośniczka gór, dalekich podróży, koali i lam. Zdobywczyni 3 skrajnych krańców Europy (4 już niebawem :)). Zamiłowanie do podróży autostopem daje mi poczucie bliskości z ludźmi i poznania miejsc, których nie miałabym okazji zobaczyć podróżując w inny sposób. Wolę wioski od miast,  góry od morza, rower od samochodu i plecak od walizki. Najbardziej się cieszę, gdy robię coś co sprawia radość innym.

 

Natalia Malanowska

Jestem studentką II roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.  Jestem osobą pozytywną i otwartą na nowe wyzwania. Do moich pasji należą podróże i jazda konna. Interesuję się także fotografią i sztuką. W wolnych chwilach lubię czytać książki i oglądać filmy.

 

Anna Sobczak (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Studentka II roku studiów II stopnia na kierunku pedagogika, spec. doradztwo zawodowe i personalne. Wielka fanka i dwukrotna stypendystka programu Erasmus, dzięki któremu miała okazję poznać wspaniałych ludzi z niemal wszystkich stron świata, odwiedzić niezwykłe miejsca i zakochać się w przepięknej Irlandii Północnej. W wolnych chwilach lubi czytać, pisać oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Marzy o kolejnych niezapomnianych podróżach i poznawaniu nowych kultur.

 

Błaszczyk Liliana (Wydział Prawa i Administracji)

 

Absolwentka prawa europejskiego, aktualnie studiuje filologie arabską. Wydaje mi się, że nie mam zbyt wielu 'hobby", jednakże do moich największych zainteresowań należą ludzie. Poznawanie ich różnych gustów, upodobań, tego jak dekorują swoje mieszkania, jak gotują, ich kultury, tradycji, sposobów w jaki próbują wyrażać siebie... Ludzie: są głównym powodem tego, dlaczego tak bardzo lubię podróżować. 

 

 
Markiewicz Jaśmina (Wydział Studiów Edukacyjnych) 

Jestem studentką III roku pedagogiki. W wolnym czasie lubię podróżować (szczególnie do Francji),lubię rozmawiać z ludźmi, lubię też kino i teatr. W związku z tym, jestem członkiem Studia Teatralnego Próby w CK Zamek, gdzie raz na jakiś czas, można mnie spotkać na scenie. 

 

Opiekunowie naukowi KNEM:

MGR KATARZYNA BANASZAK 

Jednostka: Zakład Pedeutologii
Adres: ul. Międzychodzka 5, I piętro
Pokój: 102
Telefon: 61 829 27 01
e-mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyżur w semestrze zimowym:

 

MGR KATARZYNA BOGUCKA

Jednostka: Zakład Edukacji Dziecka
Adres: ul. Szamarzewskiego 89 (bud. D), 60-568 Poznań
Pokój: 412
Telefon: 61 829 20 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyżur w semestrze zimowym: poniedziałek: 16:30 - 17:30

 

MGR JONASZ PAWLACZYK

Jednostka: Zakład Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej 
Adres: ul. Szamarzewskiego 89 (bud. ), 60-568 Poznań
Pokój: 
Telefon:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyżur w semestrze zimowym: 

 

 

Osoby, które współpracowały z KNEM w poprzednich latach:

 

 Sedlaczek Ewa (Wydział Studiów Edukacyjnych) 

 

Jestem spod Krakowa, przez dwa lata mieszkałam w Norwegii, a obecnie studiuję edukację elementarną z językiem angielskim w Poznaniu. W wolnych chwilach lubię napić się herbaty i obejrzeć dobry film. Od ponad roku jestem związana z Wydziałowym Centrum Wolontariatu Volontario WSE UAM, gdzie aktywnie działam i pomagam. Lubię zmiany na lepsze, jestem otwarta na podróże, poznawanie ludzi i kultur, w trzech słowach – na nowe doświadczenia

 

Blauberga Linda ( Wydział Nauki Społecznych)

Studentka psychologii  na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pochodzę z Łotwy z stolicy Rygi, ale już dwa lata mieszkam w Polsce, a dokładnie w Poznaniu. Jestem osobą pogodną o łagodnym usposobieniu, cierpliwa i konsekwentna. Jestem odporna na stres i potrafią sobie radzić w nagłych wypadkach i nieprzewidzianych okolicznościach. 

 

Krulikowska Żaneta (Wydział Neofilologii)
 
 
Studentka I roku studiów II stopnia filologii indonezyjsko-malajskiej i twórczyni Duriana, czyli wydziałowego magazynu o Indonezji. Interesuje się kulturą Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii - szczególnie grupą etniczną Mentawai, Dayak i Maori, a także tradycyjnymi tatuażami z całego świata. Prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci w poznańskich przedszkolach. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych, ogrodnictwa, gotowania i pieczenia oraz miliona przeróżnych innych rzeczy.
 

Latos Beata (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych)

Jako studentka geografii o specjalności: hydrologia, meteorologia i klimatologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, interesuje się szeroko ujętą relacją człowiek-środowisko oraz antropologią kulturową. Jej pasją są podróże backpackerskie oraz fotografia. Aktywnie spędza wolny czas.

 

Olchowski Władysław (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa)

 

Jestem studentem na II roku studiów magisterskich, na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Interesuję się Bliskim Wschodem, obecnie uczę się języka arabskiego. Fascynują mnie podróże, chociaż czasami dosyć ciężko mi jest zdecydować się na wyprawę. Od lat zajmuję się wspinaczką, marzeniem mojego życia jest podbicie Everestu. Również moim małym hobby jest robienie zdjęć.

 

Piniarska Dorota (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych)

Studiuję Geografię, spec. Hydrologia, Klimatologia i Meteorologia na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych. Jestem w dobrym położeniu, bo w wolnym czasie również interesuję się hydrologią. Marzę o podróżach i poznawaniu ludzi z różnych zakątków świata, o czym codziennie przypomina mi stojąca na biurku ziemia-skarbonka. Znajomi mówią na mnie "chodzący GPS", bo zawsze trafiam tam, gdzie chcę (nawet jeśli jestem w danym miejscu po raz pierwszy). Uwielbiam się uśmiechać i staram się, aby ludzie w moim otoczeniu często to robili

 

Rybarczyk Natalia (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Jestem studentką na I roku, na Wydziale Studiów Edukacyjnych, specjalność pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Uwielbiam pomagać innym i nie lubię kiedy ludzie marnują swój potencjał oraz swoje życie, dlatego wstąpiłam do koła. Działam czynnie w harcerstwie od 6 roku życia, obecnie jestem instruktorem  Staromiejskiej Gromady Zychowej „Odważne Lwy”.  Lubię grać w siatkówkę, śmiać się, oglądać filmy, czytać, to jak każdy, ale ja zawsze pozytywnie podchodzę do wszystkiego co przytrafia mi się w życiu i ze wszystkiego staram się wyciągać wnioski. Pracuję w restauracji SUSHI jako kelnerka (jeśli ktoś lubi kuchnię japońską-> zapraszam serdecznie do Oishii-Sushi na Katowicką w Poznaniu) – miła obsługa gwarantowana! :D oraz w firmie zajmującej się organizowaniem imprez integracyjnych dla przeróżnych firm, która nazywa się FXevents. Kocham podróżować, najpierw chcę zwiedzić całą Polskę a potem wyjechać do Australii oraz USA! W przyszłości chcę otworzyć własną działalność – własne przedszkole/klubik dla dzieci. Lubię uczyć się nowych rzeczy i chcę cały czas się rozwijać, jestem szalona, czasami roztrzepana, ale to chyba dobrze, bo gdzie się nie pojawię, zarażam wszystkich moją pozytywną energią! Nie lubię marnować czasu, nie cierpię lenistwa, bo jestem strasznie ambitna i pracowita, chcę spełnić wszystkie moje marzenia, o których Wam nie napiszę, bo się nie spełnią! :P 

 

 

Sobek Karolina (Wydział Nauk Społecznych)

 

Skończyłam filmoznawstwo w Poznaniu. Aktualnie studiuję na ostatnim roku psychologii. Interesuje mnie tematyka zaburzeń u dzieci i młodzieży, jednak zupełnie niezawodowo moją pasją jest język włoski, Włochy i w ogóle wszystko co włoskie. Planuję zwiedzić cały Półwysep Apeniński, który po 6 miesiącach Erasmusa uważam za swój drugi dom. Uwielbiam podróże, życie na walizkach i mojego kota.

 

Stańczyk Ela (studentka Kulturoznawstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, obecnie w ramach programu MOST studiuje Etnologię na UAM w Poznaniu)

Dusza w podróży i marzyciel, ciekawa świata (zwłaszcza tego egzotycznego) i drugiego człowieka, wielbicielka przypraw korzennych i yerba mate. Z pasji bębniarz-amator i miłośnik wszelakich etnicznych dźwięków. W wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem artystycznym, uczeniem się języka słowackiego oraz suahili. Najlepszą formą rozrywki są dla niej wędrówki z plecakiem, chociażby szlakiem Św. Jakuba do Santiago de Compostela J oraz dobra książka, zwłaszcza ta podróżnicza. Do chwili obecnej ścieżki życia zaprowadziły ją do takich krajów jak Słowacja, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Austria, Hiszpania… Podróżniczą inspiracją jest dla niej postać wielkiego polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka.

Wierzy, że każdy na Ziemi jest po coś ważnego i nie warto marnować raz danego nam czasu. Każdy człowiek jest wyjątkową osobą, niezależnie od kultury, w której się wychował, a poprzez kontakt z „innym”, uczymy się najwięcej o nas samych. W edukacji międzykulturowej widzi szansę na burzenie stereotypów kulturowych oraz budowanie większego zrozumienia drugiego człowieka poprzez wiedzę o jego mikroświecie.

 

Swiatnienko Anna (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa)

 

Studiuję Stosunki Międzynarodowe, w przyszłości marzy mi się praca przy ONZ. Po powrocie z Erasmusa (byłam na słonecznym Cyprze) zaczęłam przygodę z ESN UAM Poznań, opiekuję się studentami zagranicznymi oraz pomagam w organizacji dla nich czasu wolnego. Uwielbiam podróżować, poznawać nowych ludzi – poznając innych poznajesz siebie. Moim szalonym marzeniem jest podróż dookoła świata.

 

Berezowska Anna (Wydział Neofilologii, studia doktoranckie)

Absolwentka lingwistyki stosowanej, która postanowiła iść dalej tą ścieżką. Nazywa samą siebie „szczęśliwą osobą, mającą na celu zwiedzić każdy zakątek globu”. Otwarta na nowe wyzwania i odkrywanie nieznajomego. Niby mocno stąpa po ziemi, ale... pozory czasami mylą. Niepoprawna idealistka i optymistka. Nudzi się nudą. Zawsze i wszędzie jest pełna energii. Miłośniczka kinematografii, niegdyś grywająca w teatrze. Żaden język nie jest jej straszny. Twierdzi, że to dzięki wyjazdom i kontaktom międzykulturowym zmieniło się jej życie. A dzień bez uśmiechu jest dla niej dniem zdecydowanie straconym.

 

Kwiatkowska Marta

Dzisiaj jestem aktywnym liderem młodzieżowym oraz działaczką społeczną w dziedzinie edukacji pozaformalnej oraz międzykulturowej. Z ciekawością pogłębiam wiedzę na temat wartości i norm kultury. Jestem otwarta na różnorodność i niejednoznaczność. Edukacja międzykulturowa jest moją pasją. Uznaję i próbuję zrozumieć indywidualność każdej osoby. Specjalizuję się w organizowaniu imprez i warsztatów dla młodych liderów i organizacji społecznych. Posiadam doświadczenie w realizacji projektów młodzieżowych w latach 2010 - 2013. Tworzę i wprowadzam w życie projekty edukacyjno-kulturowe (międzynarodowe).

 

Pawlaczyk Jonasz (Wydział Nauk Społecznych, studia doktoranckie)

Świeżo upieczony magister filozofii. Tak jak jego imię - lubi być troszkę inni niż ludzie go otaczający. Zawsze wybiera drogę pod prąd i ma wiele zainteresowań od wspinaczki i pływania przez bieganie, a kończąc na czytaniu książek i podróżowaniu, gdzie tylko uda się wyjechać. Ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy zagnała go na doktorat z filozofii oraz chęć wyjazdu na czarny ląd.

 

 

Ambrożejczyk Emilia (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Jestem studentką II roku na kierunku Edukacja Medialna i Technologie Informacyjne. Fascynuje mnie bogata kultura Azji, a w szczególności Japonii. Oglądam dużo azjatyckich seriali, a popkultura z Kraju Kwitnącej Wiśni i Korei Południowej jest mi dobrze znana. Poza tym jestem niepoprawną marzycielką, zawsze z głową w chmurach. Planuję zwiedzić Azję wzdłuż i wszerz!

 

Bogucka Katarzyna (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Studentka II roku studiów II stopnia pedagogiki, szczególnie zainteresowana tematyką migracji zarobkowych oraz związanym z nią zjawiskiem eurosieroctwa w Polsce. W wolnych chwilach uwielbia śpiewać i gotować. W życiu kieruje się zasadą: „Marz o rzeczach wielkich, to ci przynajmniej pozwoli zrobić kilka małych – i ciesz się nimi”. Dlaczego KNEM? Bo chciałaby zmieniać na lepsze cały świat, a ma przy tym nadzieję, że uda jej się chociaż wnieść coś dobrego do życia kilku ludzi.

 

Burzawa Anna (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Ukończyła studia uzupełniające magisterskie - kierunek: pedagogika opiekuńczo - wychowawcza na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Uwielbia śpiewać. W przyszłości chciałaby podróżować oraz planuje wyjechać na roczny wolontariat misyjny. Podczas ostatnich wakacji wybrała się na miesięczny wolontariat do Rumunii. Jest członkinią Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Poznaniu.

 

Dolata Dorota (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, o specjalności pedagogika- socjoterapia i promocja zdrowia. Aktualnie jest w trakcie studiów magisterskich na kierunku pedagogika o specjalności poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna. Brała udział w programie ESN Erasmus, będąc mentorem studentów zagranicznych. Przez rok studiowała za granicą w Hiszpanii w ramach wyjazdu Erasmus oraz odbyła w Hiszpanii trzymiesięczne praktyki, także w ramach programu Erasmus. Jest wolontariuszką w Fundacji Dziecko w Centrum, członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej w którym rozpoczęła szkolenie podstawowe na terapeutę systemowego.

 

Jabłońska Katarzyna (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Jest studentką UAM, absolwentką studiów licencjackich na kierunku filologia – nauczanie języka francuskiego oraz pedagogiki: doradztwo zawodowe i personalne, zainteresowana aspektami międzykulturowymi oraz preorientacją zawodową. Otwarta na nowe doświadczenia, chętna do działania, zafascynowana kulturą Francji (dzięki Erasmusowi i wolontariatom miała okazję zwiedzić i całkiemnieźle poznać Bretanię, Akwitanię oraz Lazurowe Wybrzeże) oraz światem najmłodszych (od dwóch lat pracuje jako nauczyciel j. francuskiego w „Tęczowym Przedszkolu”).

 

Jelińska Paulina (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Wiecznie uśmiechnięta i wiecznie głodna. Jest wulkanem energii i ma duszę podróżnika, dlatego ciężko jej wysiedzieć w jednym miejscu - spędziła rok na wolontariacie (EVS) w Grecji, pół wakacji autostopowała po Europie, ma w planach wyjazd na Erasmusa a po studiach na misję do Afryki. Aktualnie spełnia się na kierunku edukacja elementarna i język angielski. Przyświeca jej motto, że nie ma rzeczy (i marzeń) niemożliwych (do spełnienia) tylko takie, na które potrzeba więcej czasu. Zafascynowana poezją, dogo-, hipo- i muzykoterapią. W wolnym czasie wolontariuszka i trenerka konkursu ogólnoświatowego Odyseja Umysłu, polegającego na kreatywnym rozwiązywaniu problemów.

 

Kasprzak Michalina (Wydział Studiów Edukacyjnych, studia doktoranckie)

Jest miłośniczką przekraczania granic – własnych i cudzych. Uważa, że 20% to pozytywne myślenie, a reszta to tylko 80%, przy którym trzeba się postarać. W międzykulturowości odnajduje szlak wciąż nieprzedeptany, a jednak niezmiernie inspirujący do poszukiwań i odkrywania siebie. Zwiedza świat rysując własną mapę doświadczeń, m.in. dzięki programowi Erasmus w Hiszpanii i własnym podróżom. Studentka pedagogiki, kilkunastoletnia wolontariuszka w pracy z dziećmi i młodzieżą, wychowawca kolonijny… i wielbicielka „Małego Księcia”!

 

Kała Adrianna (Wydział Neofilologii)

Studentka II roku turkologii, człowiek renesansu: multiinstrumentalistka, poliglotka, mol książkowy i niepoprawny maniak gier komputerowych. W wolnych chwilach tworzy rewolucje w kuchni, szarżuje na treningach szermierki lub nieudolnie naśladuje rysownika. Związana również ze Studenckim Kołem Literacko – Teatralnym. W przyszłości chciałaby znaleźć wejście do Narni.

 

Kacprzyk Katarzyna (Wydział Nauk Społecznych)

Uzależniona od herbaty studentka V roku psychologii i absolwentka lingwistyki stosowanej. Otwarta na świat i nowe znajomości wielbicielka Berlina i podróży w nieznane. Poliglotka i fanka festiwali muzycznych. Nie lubi zimna i gotowania, za to uwielbia jeść. Rozdarta między Poznaniem a Łodzią, wiecznie w drodze. Po powrocie z Erasmusa tęskniła za kontaktem z obcokrajowcami, dlatego została mentorem w programach ESN oraz AIESEC. Marzy o podróży do południowo-wschodniej Azji i przejechaniu Europy autostopem. Lubi pomagać, organizować i być tam, gdzie coś się dzieje.

 

Król Marta (Wydział Nauk Społecznych)

Studentka ostatniego roku psychologii, związana ze Stowarzyszeniem Na Tak jako stażystka działu promującego pozytywny wizerunek osób niepełnosprawnych intelektualnie w społeczeństwie, do niedawna współorganizowała pobyt 21 niezwykłych wolontariuszy AIESEC z całego świata, szerzących międzykulturowość i tolerancję w placówkach edukacyjnych w Polsce. W pozostałym czasie nałogowo podróżuje. Pół serca zostawiła w niemożliwych-do-opisania Indiach, a myślami wraca na wyspę Maltę, którą wspomina już dłużej niż trwał tam jej roczny Erasmusowy pobyt. Jeśli nie jest akurat w podróży, to najprawdopodobniej dlatego, że już planuje, rozbija skarbonkę i pakuje plecak na kolejną. Jest idealistką, lubi działać i, no cóż, zamierza zmieniać świat.

 

Królikowska Natalia (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Studentka I roku pedagogiki o specjalności: edukacja elementarna z językiem angielskim na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z tym kierunkiem wiąże swoją przyszłość jako nauczycielka w przedszkolu. Wielka miłośniczka podróży i poznawania różnych kultur, której największym marzeniem jest wyjazd do Afryki. Pasjonuje się także fotografią, muzyką, lubi tańczyć.

 

Krzyżyńska Hanna (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych)

Studentka trzeciego roku Geografii na specjalności kształtowanie środowiska przyrodniczego. Uważnie przygląda się światu. Fascynuje ją przyroda, w szczególności rośliny, które według niej mają swój osobliwy charakter i urok. Lubi książki i odwiedzanie bibliotek. Chętnie odkrywa miejsca, w których jeszcze nigdy nie była, a także z łatwością przyjmuje propozycje nowych wyzwań.

 

Laube Marta (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Jest absolwentka studiów II stopnia na kierunku: pedagogika: wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Swoją przygodę z międzykulturowością (nie licząc kilku znaczących epizodów z wymianą międzynarodową w czasach licealnych) rozpoczęła tak naprawdę w Niemczech, w trakcie rocznego stypendium Erasmus. Codzienne obcowanie z odmienną kulturą i z ludźmi z całego świata spowodowało u niej zainteresowanie tą tematyką. W wolnych chwilach poświęca czas na naukę języka włoskiego. 

 

Maciejewska Anna (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Studiuję wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Interesuję się innymi kulturami, religiami. Obcowanie z ludźmi o odmiennej kulturze, jest dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Chciałabym wiedzieć więcej. Jak wygląda edukacja dzieci w innych krajach... Polska jest chyba nadal krajem w dużej mierze rasistowskim i nie akceptującym odmienności. Dlatego mam nadzieję, że poprzez działalność takich kół, jak to, można to zmienić. Lubię przyczyniać się do zmian, a jeśli to są zmiany na lepsze, to tym fajniej.

 

Mądra Anna (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Absolwentka Etnologii i Antropologii Kulturowej, obecnie kończy studia na kierunku Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna. Uwielbia czytać, podróżować i jeść, toteż z wojaży przywozi książki kucharskie, jedzenie oraz liczne fotografie łakoci (często zamiast krajobrazów :) Od kilku lat je i gotuje wyłącznie w wersji wegetariańskiej, od niedawna próbuje też w wegańskie przemieniać uwielbiane słodkości. Miłośniczka medycyny naturalnej, przyrody, marząca o dłuższej wyprawie do Azji.

 

Meissner Magdalena (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku pedagogika na UAM (specjalność edukacja elementarna i terapia pedagogiczna). Tematyką międzykulturowości zainteresowała się podczas rocznego pobytu na studiach w ramach programu Erasmus w Niemczech. Zafascynowana muzyką, kocha tańczyć. Marzy jej się podróż po wszystkich kontynentach.

 

Mikołajczyk Daria (Wydział Studiów Edukacyjnych)

Jestem absolwentką kierunku edukacja elementarna z językiem angielskim. Aktualnie studiuję poradnictwo i pomoc psychopedagogiczną. Walkę z rutyną pomaga mi wygrać joga, śmiganie na rolkach, polska fantastyka oraz hardrockowe utwory. Popkultura to moje drugie imię. Uwielbiam przebywać z ludźmi, którzy poprzez swoje pasje, potrafią inspirować innych. Podczas pobytu na wymianie studenckiej programu Erasmus pokochałam niezależne podróże. Wtedy właśnie zrozumiałam, że chcę poszerzać swoje horyzonty i zachować otwarty umysł, nie licząc kuchni chińskiej. Tę wykluczyłam z jadłospisu wiele lat temu.

 

Nowicka Joanna (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej)

Wrocławianka, która zasiedziała się w Poznaniu i od trzech lat studiuje filologię słowiańską z filologią polską. Samozwańczy frankofil, miłośniczka gór wszelakich, etatowy wagabunda. Chodzi z głową w chmurach i, zapewne, znów rozwiązanymi sznurówkami, poszukuje straconego czasu, szczerzy się do świata. Wciąż uczy się milczeć. Obmyśliła plan podróży życia i mocno wierzy, że kiedyś w nią wyruszy.

 

Szulc Michał (Wydział Matematyki i Informatyki)

Wszędzie go pełno i najpewniej znowu jest spóźniony. Chwyta kilkanaście srok za ogon i gilgocze je pod dziobem. Lubi wiedzieć więcej i sklejać elementy w jedną, zgrabną całość. Po nocach buszuje w sieciach uliczek Poznania jak i Internetu.